Çikolatanın Ustasına Altın Effie

effie-site-award-1

Dünya çapında en etkili reklam ve pazarlama fikirlerinin yarıştığı Effie Ödülleri’nde Elit Çikolata, Altın Effie’nin sahibi oldu.
Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin; EffieWorldwideInc. işbirliğiyle düzenlediği 5. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması ödül töreni, pazarlama iletişimi dünyasından seçkin isimleri, 1 Nisan Pazartesi akşamı Four Seasons Bosphorus Otel’de buluşturdu. Elit Çikolata 135 finalistin yarıştığı bu prestijli ödül töreninden Altın Effie ile ayrıldı.

Bu yıl 215 başvuruyla katılım rekoru kırılan yarışmada; Küçüğün Fendi, Bilgi Teknolojileri, İçecek, Dijital Uygulamalar, Tatlı-Tuzlu, Banka-Sigorta-Finansal Hizmetler, İçecek, Lansmanda Başarılı ve Banka-Sigorta-Finansal Hizmetler kategorilerinde birçok marka Effie Ödülleri’ni kazanmak için yarıştı.

Effie Altın Standardı

Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura yaptığı açılış konuşmasında, katılımın çığ gibi arttığını ve Effie’nin yarışmaların altın standardı olarak addedildiğini belirtti. Reklamcılar Derneği ve 2013 EffieTürkiye Jüri Başkanı Alper Üner ise konuşmasında, Effie’nin dünyanın en zorlayıcı ve en kıymetli yarışmaları arasında bulunduğunu belirtti.Effie’de finalist olmanın da çok önemli ve değerli olduğunu söyleyen Alper Üner, jüri değerlendirmelerinin gerekçeyle, tartışarak yapıldığını ve sonuçların belirlendiğini belirterek, Effie Türkiye Jürisi olarak ön elemede 2 gün, toplam 19 saat; finalde 2 gün, toplam 27 saat kesintisiz ve titiz bir şekilde görev yapan tüm jüri üyelerine de teşekkür etti.

Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda: Strateji %23,3, Yaratıcılık ve Büyük Fikir %23,3, Uygulama ve Hayata Geçirme %23,3, Sonuçlar da %30 oranında etkili oldu.

Reklam sektörünün en prestijli yarışmalarından biri olarak kabul edilen Effie’de Elit Çikolata, dev bütçelerin arasından sıyrılarak farkını ortaya koyan markaların layık görüldüğü “Küçüğün Fendi” isimli kategoride Altın Effie alarak ödüllerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Elit ailesi olarak, juri üyelerine ve bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Diğer Haberleri Listele